Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

 

pakiet edukacyjny szybka nauka
collapse

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - matek

Strony: [1] 2 3 4
1
Forum Język Angielski / Odp: Profi lingua opinie
« dnia: Październik 01, 2020, 12:40:10 pm »
Nie znam tego kursu, ale istnieje też dużo innych fajnych pomocy.
Trzeba tylko trochę poszukać, ja naukę języka zaczałem niedawno i bez rozmowy praktyki powiem tak nie da si ę nauczyć. Wszystko podstawy i tak dalej trzeba opanować, ale właśnie ucząc się tak praktycznie od razu gadać, powtarzać.
Wcześniej uczyłem się list słówek, ogólnie najbardziej mnie denerwowało, że nie wiem jak POPRAWNIE WYMAWIAĆ DANE SŁÓWKA. W szkole ani jedna lekcja nie była na to poświęcona, dlatego wybierają kursy gdzie masz też wymowe native speakera.
Polecam zerknąć tutaj fajny wątek https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/zwroty-po-angielsku-2199/

2
Forum Język Włoski / Odp: Czy włoski jest podobny do hiszpańskiego?
« dnia: Wrzesień 29, 2020, 11:36:24 am »
ja nie lubie obu języków po prostu jak je słysze to mnie coś bierze

3
Forum Język Angielski / Odp: Tutlo opinie
« dnia: Wrzesień 28, 2020, 11:36:58 am »
Coś więcej ktoś powie na temat : https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/profi-lingua-opinie-2207/ ??
Jestem ciekawy, bo mieszkam bardzo blisko i myślałem czy kiedyś nie spróbować. Tylko, dlatego że mieszkam blisko jestem ciekaw. Pewnie nauka w grupach się u mnie nie sprawdzi, bo jestem samoukiem i nie wynosiłem nigdy nic z zajęć w szkole.

4
Forum Język Angielski / Odp: zwroty po angielsku
« dnia: Wrzesień 28, 2020, 11:28:58 am »
Tylko nie listy słówek, ale nauka zwrotami to bardzo dobry pomysł. Chcę ostrzec przed nauką np z YT list słówek czy zwrotów gdzie jest masa błędów i nie jest to fajne uczyć się niepoprawnej wymowy najlepiej wybrać nagrania nagrane przez rodowitych mieszkańców.

Tutaj też widziałem fajny wątek polecam zerknąć:
https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/tutlo-opinie-2202/

5
Forum Język Angielski / Odp: EXTREME ENGLISH supermemo opinie
« dnia: Sierpień 19, 2020, 01:11:06 pm »
Ja korzystam chyba z 5 programów i systemów do nauki. Supermemo jest ciekawe do ćwiczeń gramatycznych i sporo wyjaśnia. Korzystałam też z typowych fiszek, ale u mnie się nie sprawdziły, dlatego że dużo się uczyłam, jednak szybko zapominałam.
Jeśli chodzi o takie praktyczne porady z pierwszej ręki, to polecam Enlinado, bo widać że jest to kurs robiony przez kogoś, kto sam uczył się angielskiego. Dość kameralna produkcja i ja takie właśnie bardzo lubię. Niektóre metody są tak proste, że aż wstyd się przyznać że nie korzystałam z tego wcześniej.
Faq i pytania mozna o tym też poczytać tu.
To prawda jest pełno super programów, ale nie wiadomo jak one realnie uczą. W Enlinado ktoś faktycznie sam się nauczył i podzielił się tym jak to zrobił bez szkoły językowej i korepetycji. Bardzo lubie ten kurs. Odnośnie nauki z fiszek to u mnie się też nie sprawdzają.

Od jakiegoś czasu stosuje mapy myśli i gadam bardzo dużo na głos. Dzięki temu dużo mi się w głowie układa.

6
Forum Język Angielski / Odp: Muama Enence
« dnia: Lipiec 10, 2020, 11:12:02 am »
Może być ciekawe urządzenie, ale wydaje mi się, że nie odtworzy tak dokładnie prawidłowej wymowy.

7
Forum Język Angielski / Odp: Szybka nauka jezyka angielskiego
« dnia: Lipiec 09, 2020, 01:57:23 pm »
Da się nauczyć języka szybko, jeżeli zaczniemy się go uczyć praktycznie i SYSTEMATYCZNIE. Znam osobiście kilka osób, które nauczyły się w ciągu 2 miesięcy komunikoać i to naprawdę na każdy temat. Nie napisaliby pracy licencjackiej, ale dogadać się z każdym dogadają.
Znam też bardzo dużo osób, które uczą się latami i dziwią się, ze nie mogą się nauczyć. Mnie nic nie dziwi jak mają stos ksiązek do nauki i codziennie powtarzają listy słówek, których nie znają nawet wymowy.


8
Ogólnie o nauce języków obcych / Odp: Profesor Henry opinie na forum
« dnia: Czerwiec 25, 2020, 11:31:00 am »
Dawno, dawno temu uczyłem się z Profesorem Henry, ale to była jakaś stara wersja, już sam nie wiem która. Szczerze, to nie jest to złe rozwiązanie, ale ja nie lubię być uwiązany przy jednym urządzeniu i nie lubię mieć tej świadomości, że: dziś o godzinie 15 zaczynam naukę z programem do nauki angielskiego i będę się uczył godzinę, albo przerobię dwa działy, lekcje itd.
Nie lubię mieć tej świadomości, że się uczę, bo wiem że wtedy jakoś inaczej to na mnie działa (być może trauma ze szkoły - że nauka to przymus).
Po prostu wolę jak to wrszystko jest takie naturalne i może nawet lekko niezorganizowane. Tak uczę się najskuteczniej i polecam wam spróbować dywersyfikacji w ten sposób.

Mam dokładnie to samo, ja lubie uczyć się z wielu źródeł. Trochę lubie poczytać, trochę popisać generalnie lubie jak coś robię z tym angielskim. Zawsze nacisk kładłem na komunikację i to jest mój priorytet gramatyka jest ważna, ale te wszystkie czasy są użytkowane chyba tak na serio przez hrabiów. Oczywiście śmieje się, ale pracowałem za granicą i nie spotkalem się z osobą, która używałaby więcej niż 3 - 4 czasów.

9
Forum Język Angielski / Odp: Duolingo angielski opinie
« dnia: Czerwiec 23, 2020, 04:13:28 pm »
Czy duolingo jest całkowicie darmowe? Wiem, że zdobywając poziomy zwiększa się i zakres trudności w materiale, ale czy można od razu mieć dostęp do najtrudniejszych ćwiczeń w tej aplikacji?
Pytam, bo nie chce mi się przechodzić przez te pierwsze poziomy, które umiem z angielskiego jestem na takim średnio zaawansowanym poziomie, ale nie ukrywam że mam też duże braki.
Jak to mówią jak się nie ćwiczy systematycznie to się zapomina u mnie tak też jest.. ;/
Poleci mi ktoś coś na prawdę dobrego dla osób na moim poziomie ( może być od podstaw, ale żeby nie były same podstawy )

Pierwsze poziomy do tych co ja dotrwałem były darmowe, nie mam pojęcia czy rozszerzona wersja jest platna nie pamiętam.
Uczyłem się z niej ze dwa lata temu i jako taką fajną przypominajkę jak wspomnieli mogę polecić. Tylko na dłuższą metę straciłem jakoś zapał do nauki.
Teraz wiem jaki popelniłem błąd, za mało czasu poświęciłem na praktykę na urozmaicanie nauki przez co straciłem motywację.

WARTO uczyć się z wielu źródeł!!

10
Forum Język Angielski / Odp: Etutor opinie
« dnia: Czerwiec 23, 2020, 04:06:13 pm »
Moja koleżanka się uczyła i generalnie wszystko na miejscu jak ktoś lubi aplikacje tzn nauke z aplikacji to na pewno się odnajdzie. Czy polecilbym taką formę nauki osobie starszej lub od zera? Sam nie wiem, każdy wybiera inną drogę nauki, teraz mamy wiele treści i kursów do wyboru do koloru, jednak...

cały czas gdzieś czytam na forach, że ludzie uczą się słówkami i fiszkami i dziwią się dlaczego ich nauka trwa dalej 5 lat. Czy was też to denerwuje jak dalej czytacie o tych fiszkach czy tylko mnie?

11
Ogólnie / Odp: Ranking szkół wyższych
« dnia: Czerwiec 12, 2020, 10:38:51 pm »
ja chodzę teraz prywatnie i jestem zadwolony

12
Ogólnie / Odp: co robić z dziećmi podczas kwarantanny
« dnia: Kwiecień 09, 2020, 11:10:45 am »
no nie potrafią same się bawić, moja kuzynka urządza drosłym w domu niezłą szkołę.

Polecam dużo zabawach ruchowych wtedy się dzieciaki męczą i są szczęśliwe

13
Forum Język Angielski / Odp: Angielski dla dzieci Empik opinie
« dnia: Marzec 18, 2020, 10:59:40 am »
Moja siostra uczy się z synem z kursem Enlinado dla dzieci tutaj można się zapisać na darmową lekcję https://enlinado.pl/kids/
Według mnie nauka rozpoczęta jak najwcześniej z dzieckiem w domu zaprocentuje jak nic innego. Ja gdybym miał teraz taką mamę jak mój chrześniak ma to byłbym chyba geniuszem. Ze mną nikt się nie uczył i nie poświęcał mi czasu, jedyne co to miałem siedzieć przed książką i uczyć się na pamięć. Tak to były inne czasy, dlatego zazdroszczę teraz dzieciom tak świetnych rozwiązań. Dzieciaki mają dostęp do czego tylko chcą tylko, żeby mądrze to wykorzystały.

14
Ogólnie / Odp: jak spędzacie czas wolny?
« dnia: Marzec 18, 2020, 10:57:01 am »
uczę się jezyków

15
Ogólnie / czy da się jeszcze wrócić do przeszłości
« dnia: Marzec 18, 2020, 10:56:43 am »
Kiedyś ppoznałem dziewczynę, mogłem z nią przegdać wieczorami i dniami. Byłem wtedy trochę w głupim okrsie wieku, rzuciłem studia wydawało mi się, że świat zwojuje.
Wyjeżdałem do pracy za granicę, ale nie mogłem i nie mogę o niej zapomnieć. W miedzy czasie miałem inną dziewczynę, niestety doszukiwałem się w niej tego co miała tamta. Nie wiem czy kiedyś o niej zapomne, ale powiem szczerze że ona mnie prześladuje w snach itp.
Dodam, że ona już ma innego z którym chodzi kilka lat i nie wiem czy rozgrzebywać teraz stare uczycia. Wydaje mi się, że ona mnie już pewnie nienawdzi.
Była za mną bardzo, niesety skopałem i to nie raz. Warto wracać do przeszłości?

Strony: [1] 2 3 4

* Informacje o uzytkowniku

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Ostatnie tematy

topic Co jest modne jesienią
[Ogólnie]
lekk
Dzisiaj o 12:34:18 pm
topic Coaching par i relacji
[Ogólnie]
lekk
Dzisiaj o 09:43:35 am
topic Problem z wyborem świadkowej
[Ogólnie]
kate12
Listopad 29, 2020, 09:49:35 pm
topic Obrączki jaką próbę złota polecacie?
[Ogólnie]
volia
Listopad 29, 2020, 09:00:36 pm
topic 15 lat razem i brak planów na wspólną przyszłość...
[Ogólnie]
volia
Listopad 29, 2020, 09:00:11 pm