Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

 

pakiet edukacyjny szybka nauka
collapse

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - SamantaSZ

Strony: [1] 2 3
1
Forum Język Angielski / Odp: Angielski w drodze do pracy
« dnia: Luty 19, 2019, 11:11:50 pm »
Moja koleżanka na dojazd do pracy poświęca godzinę, czasami jeździ samochodem a czasami busami itp. Do rzeczy bardzo lubi się uczyć w samochodzie z lektorem słyszy zwroty tłumaczenie i tak sobie sama powtarza z nim. Bardzo mi się podoba jej sposób na naukę, ja niestety nie jeżdżę samochodem, ale zdarza mi się uczyć w autobusie z aplikacjami do nauki. ;))))

Wy jakie sposoby polecacie na naukę?

2
Forum Język Angielski / Odp: Zwroty po angielsku - zainteresowania
« dnia: Luty 17, 2019, 07:28:46 pm »
Podam kilka, które dobrze pamiętam :

I am interested in interesuję się
I read a lot - dużo czytam
I love clubbing kocham chodzić do klubów
 I enjoy travelling lubię podróżować


Na pewno więcej zwrotów znajdziesz na stronie https://enlinado.pl/ , tam można skorzystać z kursu Enlinado 500 zwrotów ja się z nim właśnie uczę. Widzę efekty w mowie, nie mam teraz problemu takiego jak kiedyś.
Na duży plus zasługuje tam wymowa zwrotów przez native speakera mogę uczyć się gdzie chce :)

3
Forum Język Angielski / Odp: Nauka angielskiego w domu
« dnia: Luty 03, 2019, 07:40:24 pm »
Moja ciocia nauczyła się angielskiego w domu zupełnie sama, nigdy nie chodziła na korki czy do szkoły językowej. Jedyne co to mogłam ją spotkać ze słownikami i książkami oraz gadającą przez skype po angielsku.
Podziwiałam ją, bo wiedziała że robi dużo błędów w wymowie a mimo to nie poddawała się i się uczyła.

Nie ma co się bać mówić trzeba ćwiczyć, bez praktyki będzie ciężko. A wy jak się uczycie?

Ja dużo oglądam filmików staram się też opisywać obrazki i uczyć się słownictwo działami tematycznie. Tak jest moim zdaniem zdecydowanie lepiej się uczyć. :) Muszę też się przełamać do rozmowy na skype z kimś.

4
Forum Język Angielski / Odp: jak zacząc mówić w języku angielskim
« dnia: Luty 02, 2019, 03:02:13 pm »
Moja siostra miała ten sam problem co Ty, ona na początku dużo pisała z ludzmi na chatach po angielsku z czasem umawiali się na rozmowy na skype i tak się nauczyła mówić.
Musisz się przełamać i ćwiczyć, dużo praktyki bez tego się nie uda. :)
Może na początku sam gadaj, opisuj zdjecia obrazki nam kiedyś pani od angielskiego polecała ćwiczenia z lustrem. :)

5
Forum Język Angielski / Odp: Blondynka na językach angielski opinie
« dnia: Listopad 14, 2018, 04:27:07 pm »

Z tego co wiem książką powstała w opraciu o doświadczenia Beaty Pawlikowskiej, głównym założeniem jest nauka przez powtarzanie na głos nastpęnie budowaniu konstrukcji :)
Czy u was sprawdza się na dłuższą metę taka nauka przez powtarzanie? :)

6
Forum Język Angielski / Odp: teraz matura angielski opinie
« dnia: Październik 02, 2018, 08:22:26 pm »
Korzystał ktoś może z teraz matura angielski? Widziałam kiedyś u siostry, że miała z tego wydawncitwa matematykę :)
Szukam sprawdzonych testów, które przygotują mnie do matury podstawowej z języka angielskiego. Zależy mi na tym, żeby zadania były podobne do tych z  prawdziwego egzaminu :)

Zadania są dobierane poziomem do tych z prawdziwego egzaminu niektóre moga być trudniejsze, ale to po to żeby dobrze się przygotować do egzaminu. Tak miałam z matematyką zawsze rozwiązywałam trudniejsze zadania, nawet próbne matury podnosiły poziom.
Z angielskiego trzeba robić dużo ćwiczeń praktycznych, najwięcej się nauczysz opisując obrazki i rozmawiając z kimś, żeby się do tego przygotować zawsze możesz skorzystać z jakiegoś kursu ja polecam Ci Enlinado 500 zwrotów, bo dzięki tym zwrotom mogę teraz powiedzieć dużo więcej niż wcześniej jak uczyłam się samych słówek :)

7
Forum Język Angielski / Odp: skills for matura opinie
« dnia: Październik 02, 2018, 08:17:24 pm »
Szukasz opini na temat tych zestawów egzaminacyjnych do matury ustnej?
Teraz na intenrecie jest pełno zestawów z zeszłych lat radze Ci je przerobić a jest co robić, bo tego jest bardzo dużo :) Tylko, że zamiast na początku od razu się dołować maturą wybrałabym coś bezpieczniejszego np rozmowę z kimś, ale żeby do niej przygotować musisz się osłuchać słówek poszukaj jakichś zwrotów w internecie i staraj się odsłuchiwać je codziennie :)

8
Forum Język Angielski / pearson matura opinie
« dnia: Wrzesień 22, 2018, 11:46:08 am »
Szukam dla brata książki, która go przygotuje do matury co sądzicie o pearson matura?
Jeżeli pamiętacie jak wy uczyliście się do matury to też chętnie poznam wasze sposoby na język angielski, ja niestety zdawałam język niemiecki. Języka angielskiego uczę się sama na własną rękę już od kilku miesięcy, ale jeszcze to troche mało, żebym mu pomogła. :)

9
Forum Język Angielski / angielski w samochodzie opinie
« dnia: Wrzesień 20, 2018, 07:48:36 pm »
Witajcie, czy uważacie że angielski w samochodzie może się sprawdzić? Ja dużo czasu spędzam w samochodzie, zastanawiam się czy słuchanie lektora z gotowymi wyrażeniami bądź samymi słówkami z tłumaczeniem oczywiście coś by mi dało. Uczyliście się w taki sposób języka? Jeżeli tak to z jakich nagrań korzystaliście?
 
Czy są dostępne w internecie jakieś sprawdzone nagrania ze zwrotami bądź słówkami?
Nigdy nie próbowałam takiej metody nauki chętnie poczytam na ten temat jakieś opinie :)

10
Ogólnie / Odp: Sliminazer opinie
« dnia: Sierpień 10, 2018, 03:02:17 pm »
Jestem zainteresowana też tymi plastrami. Jakie efekty i po jakim czasie są widoczne? Czy to prawda, że te plastry się ciągle odklejają?
U mnie problem twki w tym, że ja mogę stosować diety, ale ćwiczyć mi się w ogóle nie chce.. Brak mi motywacji czasmi. :)
Wy jak się motywujecie do ćwiczeń? Kurcze niektórzy potrafią po kilka razy dziennie ćwiczyć a mi się nie chce nawet raz :(

11
Ogólnie / Odp: smart lang forum
« dnia: Sierpień 10, 2018, 02:58:31 pm »
Jestem ciekawa czego można się nauczyć w 2 tygodnie, wiem że na pewno mase słówek le gdzie czas na swobodne ich użycie, gdzie gramatyka?
Ja nie oceniam kursu tylko zastanawiam się nad efektami :)

12
Forum Język Angielski / Odp: Fiszki angielski mp3
« dnia: Lipiec 31, 2018, 05:20:44 pm »
Jakieś strony darmowe ze zwrotami polecacie, żeby sobie chociaż przetestować? Ewentualnie jakiś kurs z darmową lekcją? Enlinado taką ma?
Nie lubię się uczyć słówek, ale przecież jakoś trzeba się nauczyć mówić. Wydaje mi się, że nauka tymi frazami to będzie strzał w 10 , ale na razie nie oceniam bo w taki sposób uczyłem się tylko z filmów. Metoda nauki z filmów jest skuteczna, ale dla mnie troche za trudna. Wolę się na razie skupić na słuchankach dla typowo początkujących. Gdzie takie znajde?

13
Forum Język Angielski / Odp: Nauka słówek z angielskiego
« dnia: Lipiec 28, 2018, 03:04:36 pm »
W szkołach też powinni zmienić sposób nauczania a nie męczyć tymi kartkówkami ze słówek. Dlaczego nauczyciele nam to robią? Oni sami nie umieją dobrze języka czy jak to jest?
Przecież każdy wie, że nauka samych słowek to za mało, żeby rozmawiać.

Nie ma co się przejmować nauczycielem wiesz praca w  dużych grupach się średnio sprawdza dlatego zdecydowanie lepiej skorzytać w nauce z jakiegoś kursu niż tracić kase na szkoły językowe. Co  do nauki słówek to fajnie jest się uczyć z lektorem, ale z native speakerem całymi frazami. :)

14
Forum Język Angielski / Odp: Słówka angielskie z wymową
« dnia: Lipiec 28, 2018, 03:01:46 pm »
Na pewno szukając takich słółwek trzeba zwracać uwagę czy są one nagrywane przez native speakera. W innym przypadku można sobie zrobić krzywdę, bo zostanie niezrozumianym i zniechęconym do języka angielskiego to raczej nie o to nam chodzi. ;)

15
Forum Język Angielski / Odp: angielski dla dzieci słówka
« dnia: Lipiec 25, 2018, 03:03:13 pm »
Kiedyś się zastanawialam wlaśnie jak będę uczyć właśne dziecko i wiem na pewno, że nie będę je uczyła słówkami.

Będę starałe się je nauczyć całymi zwrotami bądź dużo do niego mówiła. Chcicałabym, żeby moje dziecko nauczyło się języka w sposób naturalny a nie na siłe :" back powtarzaj plecy''  i dalej ''back powtarzaj tył'' Jeżeli już uczyć słówek to trzeba dużo pokazywać i starać się później układać zdanie z tym słówiek..

Strony: [1] 2 3

* Informacje o uzytkowniku

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Ostatnie tematy