Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

 

pakiet edukacyjny szybka nauka
collapse

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Aleksandra

Strony: [1] 2 3 ... 6
1
Można tylko snuć domysły, ale szkoda mi się robi np staszej pani która wczoraj w 25stopniach w słońcu nosiła maseczkę w parku itp..
Myślę, że nie było to w żadnym stopniu korzystne dla zdrowia.

2
Różnimy się pod wieloma względami, zrób sobie test czy jesteś wzrokowce, słuchowcem itp to się dowiesz

3
Hej, bardzo pomocne wyżej.
Znacie jakieś programy gdzie np lektor mógłby mi je przeczytać? Chyba najlepsze rozwiązanie to Goole Tłumacz?

Widziałam na youtube fajny filmik 28 narzędzi do nauki angielskiego w większości darmowe a bardzo pomocne. Polecam sobie obejrzeć.

4
Sposoby nauki / jakie techniki do skutecznej nauki?
« dnia: Marzec 23, 2020, 12:03:57 pm »
jakie znacie sprawdzone sposby, żeby utrwalić wiedzę?

5
Forum Język Angielski / Odp: Memy po angielsku
« dnia: Marzec 23, 2020, 12:03:13 pm »
Ja bardzo lubię taką formę nauki, bo dzięki temu bardziej utrwala mi się tekst z obrazkiem. Bardzo polubiłam też mapy myśli do nauki słówek u mnie zaczynają się sprawdzać. Tzn staram się mieć przed sobą jakiś tekst o czym kolwiek. Zaznaczam czego tam nie znam i nie rozumiem. Tworzę do tego mapę myśli - pomaga mi tlaslator google i oczywiście mapa to indywidualna sprawa, bo każdy według własnej interpretacji może je tworzyc..

6
Dzień dobry
Jestem tu nowa, ale widzę że jest tu świetna pomoc. W jakim wieku najlepiej zacząć uczyć języka dziecko? Moja córka ma skończone 2 i pół roku. Bardzo dużo mówi i powtarza, myślałam żeby teraz zacząć uczyć ją języka. Tylko boję się, że pomieszam jej wszystko z językiem polskim.
Czy to naturalne uczyć w tym wieku dwóch języków? Bardzo proszę o rady i pomoc osób, które się na tym znają. Może ktoś poleci mi jakieś rozwiązanie, w którym znajde potrzebne materiały?
Sama nie znam dobrze języka, dlatego wydaje mi się, że mogłabym się uczyć razem z małą.

To świetny wiek do nauki pojedyńczych zwrotów wyrażeń, prostych sformułowań. Moja znajoma nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej powiedziała, żebym jak najwięcej prosto mówiła po angielsku do dziecka. Tylko ważne, dziecko sobie musi pamiętać i odróżniać języki - teraz czas na zabawę w angielskim itp. Podczas tych zabaw warto się starać tylko mówić po angielsku.

7
Forum Język Angielski / Odp: Kurs angielskiego dla dzieci Allright opinie
« dnia: Marzec 23, 2020, 11:57:31 am »
Wiem, że jest to szkoła dla dzieci online od 4 lat. Nie wiem dokladnie na czym polega, ale w tym kursie istnieje taka możliwość konwersacji z rówieśnikami bodajże z USA. Ktoś może wytłumaczy na czym to polega?
Powiem szczerze, że gdybym włączył mojemu synowi taką rozmowę pewnie na początku byłby zachwycony a później zdenerwowany, że nic nie rozumie.
On bardzo szybko się denerwuje, ale lubi np wspólną naukę ze mną. Szukam kursu gdzie mógłbym to ja być ,,nauczycielem''. Chciałbym się opierać na zasadach skutecznej edukacji. Może ktoś zna taki kurs bądź sprawdzone metody do nauki angielskiego?

Ja wybrałam kurs Enliando KIDS dla swojej córki i świetnie sie sprawdza :)

8
Forum Język Angielski / Angielski dla dzieci Empik opinie
« dnia: Marzec 09, 2020, 06:01:19 pm »
Cześć
Szukam opinii na temat kursu Empik dla dzieci.
Chciałabym zapisać moją 3 latkę na zajęcia językowe, zupełnie nie wiem jak do tego podejść. Nie znam zasad i metod nauczania języka dzieci. Czy posłanie dziecka do szkoły językowej to dobre rozwiązanie? Może ktoś zna jakieś inne pomoce, które np mogłabym sama wykorzystać we wspólnej nauce z małą? Wiem, że ma trochę angielskiego w przedszkolu, ale niestety w większości dzieci idą w samopas kiedyś obserwowałam i dzieciaki chwilę pośpiewały po angielsku a później się bawiły.
Nie oceniam absolutnie pod tym pryzmatem co widziałam innych przedszkoli i nauczycieli angielskiego. :)

Jednak chciałabym, żeby moje dziecko coś z zajęć wyniosło więcej.

9
Forum Język Angielski / Odp: Arlena Witt książka
« dnia: Marzec 09, 2020, 05:54:10 pm »
Ja swego czasu oglądałam tą panią na youtube, ale nie szczególnie mnie motywowała. Bardzo profesjonalnie podchodzi do słuchaczy i nic jej nie mogę zarzucić.
Książki niestety nie czytałam, ale książek do angielskiego nigdy za dużo takie moje motto. :) Chociaż wiem, że mamy w internecie dostępne mase świetnych materiałów to i tak książki zawsze będą mieć swoja wartość.

10
Ogólnie / Odp: opryszczka
« dnia: Marzec 09, 2020, 05:46:25 pm »
Ja tak miałam w zeszłym roku szczególnie w tym okresie przedwiośnia, brakowało mi witamin i to było tego powodem.

11
Forum Język Angielski / Odp: EF education first wyjazdy językowe opinie
« dnia: Marzec 08, 2020, 05:37:41 pm »
Jestem bardzo ciekawa jak wygląda tam nauka, moja siostra kiedyś z ciocią była i generalnie nie były wylewne jak tam naprawde było. Wydaje mi się, że nie wykorzystały wyjazdu w 100%, bo pojechały zupełnie ,,zielone'' zaczynały naukę można powiedzieć od zera.
Ja nie odwazyłabym się na taki wyjazd z tak słabą znajomością języka, nie ukrywajmy trzeba mieć też trochę odłożone.

12
Forum Język Angielski / Odp: Kurs Tutlo czy Enlinado - jakie opinie?
« dnia: Marzec 07, 2020, 07:57:02 pm »
Obydwa kursy są chwalowe, wydaje mi się że zależy od tego kto czego szuka i jak się chce uczyć. Ktoś wspomniał, że najpierw można przerobić jeden później wrócić do drugiego i odwrotnie.
Moja mama uczy się z kursem Enlinado i jest bardzo zadowolona, podoba jej się też forma prowadzenia darmowych lekcji w poniedziałki. Sama uważam, że kurs warty uwagi, bo nauka z nim motywuje i polega na naturalnej metodzie zero sztucznych wspomagaczy czy mus siadania przy książce. :)

13
Forum Język Angielski / Odp: Metoda Michael Thomas - ściema czy działa?
« dnia: Marzec 06, 2020, 11:02:54 am »
Nastawiam się na naukę polegającą na praktyce, nie znam wyżej wspomnianej. U mnie sprawdza się nauka metodą dziecka, polegająca na naturalnej metodzie nauki.
Dużo w ostatnim czasie stosuje technik, dzięki którym moja nauka się zmienia. Uczę się w różnych pomieszczeniach, powtarzam systematycznie materiał i rozmawiam. :)

14
Zamysł tej formy nauki jest dobry, ale pod względem że wykonamy je same dorysujemy na kratce obrazek i przykłądowe zdanie.
W innym przypadku taka nauka nie ma zupełnie sensu. Bo jedno słówko może mieć po kilka znaczeń, dlatego trochę sobię robimy krzywdę. :)

15
Forum Język Angielski / Odp: Sita angielski opinie
« dnia: Marzec 01, 2020, 02:37:17 pm »
Koleżanka dostała kiedyś na urodziny i chwaliła sobie, potwierdzała że podczas relaksu łatwiej jej się uczyć ale czasami zdarzało jej się aż usypiać. Wiadomo podczas takiego odprężenia przyjemniej się uczyć. Dla mnie np nauka języka to zawsze była zło konieczne, ale teraz lubię uczyć się podczas słuchania muzki to mnie odpręża.
Na kurs sity mnie na razie nie stać, ale zawsze można sobie radzić w domu.

Jak wy uczycie się języka?? :)

Staram się bardzo dużo rozmawiać, ale u mnie też sprawdza się ostatnio metoda map myśli, dużo tworzę samodzielnie fiszki wtedy zapamiętuje. W moich fiszkach bardziej górują wyrażenia i obrazki i dzięki temu mogę się uczyć języka. Może nie do końca są to fiszki tylko bardziej karty z wyrażeniami i słówkami.
Staram się też oczywiście śłuchać wymowy native speakerów :)

Strony: [1] 2 3 ... 6

* Informacje o uzytkowniku

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Ostatnie tematy