Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

 

pakiet edukacyjny szybka nauka
collapse

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Aleksandra

Strony: [1] 2 3
1
Forum Język Angielski / Odp: Zwroty po angielsku - zakupy
« dnia: Luty 26, 2019, 08:32:47 pm »
Pamiętaj, że nie musisz się uczyć samymi zwrotami fajnie wprowadzić inne metody np nauka z aplikacją czy pisanie z kimś. Praktyka daje najlepsze efekty  ::) ::)

2
Forum Język Angielski / Odp: Angielski w miesiąc?!
« dnia: Luty 26, 2019, 08:30:22 pm »
Myślę, że taki optymalny czas na nauke to 2 miesiące dużo można osiągnąć ucząc się zwrotami, uczymy się wtedy w naturalny sposób języka tak jak to robi małe dziecko. Nie uczymy przecież małego dziecka najpierw gramatyki jak to się robi w szkole tylko do niego mówimy i przez takie otoczenie sie językiem można dużo osiągnąc. ;)

3
A jak mam się uczyć zwrotami tzn powtarzać sobie na głos dany zwrot samej czy po lektorze? Kiedy można osiągnąć lepsze wyniki?
Zawsze uczyłam się słówkami wymyślałam do nich zdania, skojarzenia jednak wszystko kiedyś mi się nudzi. Miałam małą przerwę w nauce języka, szczerze sporo zapomniałam. Liczę na jakieś słowa otuchy ;;)


Ja robiłam sobie kilka razy przerwy w nauce nie były one dobre, ale też nie stała mi się jakaś straszna krzywda bo tak drastycznie wszytskiego nie zapomniałam.
Po lektorze dobrze jest powtarzać uczyć się poprawnej wymowy, poza tym głoś  się utrwala na pewno jest to dużym plusem. Możesz uczyć sie troche z lektorem troche sama zobaczysz jak będzie lepiej ja polecam z lektorem ;))))

4
Forum Język Angielski / Odp: Zwroty po angielsku - związki
« dnia: Luty 15, 2019, 06:05:08 pm »
Właśnie też planuje zacząć się uczyć zwrotami, ktoś może przetłumaczy mi pewne zwroty np : Czuć pociąg do kogoś, być zakochanym, być gotowym na poważny związek, chodzić z kimś, zaiwrać nowe przyjaźnie, być z kimś w związku?
Gdzie mogę znaleźć tłumaczenia zwrotów? Fajnie jakby ktoś znalazł listę takich zwrotów z wymową :):)

1) be attracted to sb
2) be in love
3) be ready for a serious relationship
4)go out with sb
5)make new friends
6) start a relationship with sb

Mam nadzieję, że pomogłam. Jak chcesz kursu z wymową i z kategorią z tego tematu to ja mogę Ci polecić https://enlinado.pl/  ten kurs tam masz różne zwroty, które znajdują się kursie Enlinado 500 zwrotów.
Najpierw uczyła się siostra później ja co na plus to wiadomo tłumaczenie i zastosowanie oraz wymowa native speakera.. ;))

5
Forum Język Angielski / Odp: Zwroty po angielsku w domu
« dnia: Luty 05, 2019, 02:01:05 pm »
Brat tak uczy się języka za pomocą zwrotów i bardzo sobie chwali!
Chwali sobie, bo ma zwroty w wersji papierowej i z lektorem dzięki temu może się uczyć gdzie chce. Każdy nas jest w stanie wygospodarować codziennie 20 minut, które można przeznaczyć na naukę.
Brat uważa, że nauka zwrotami jest łatwiejsza . Wam też się tak wydaje? :)

Każdy ma swoje metody na naukę słówek, nauka zwrotami ma wiele plusów bo ucząc się w ten sposób zwiększa nam się zdecydowanie zasób słownictwa i jesteśmy wstanie powiedzieć dużo więcej. Ja nigdy nie lubiłam uczyć się słówek, muszę przetestować naukę zwrotami i na pewno podzielę się efektami. Też uważam, że dam radę wygospodarować chociaż 20 minut codziennie. :)

Chęci i motywacja to mnie najbardziej ogranicza, bo mam ich mało:(

6
Forum Język Angielski / Odp: Zwroty po angielsku - praca
« dnia: Luty 05, 2019, 01:57:50 pm »
Zgadzam się z Gubałką, dobrze jest się uczyć słuchając widząc i pisząc :)
Moja koleżanka uczyła się z kursem Enlinado masz linka gdybyś chciała zajrzeć https://enlinado.pl/, słownictwo znajduje się tam w kursie Enlinado 500 zwrotów. Masz tam listę zwortów ich opis i zastosowanie oraz wymowę native speakera :)
Koleżance się to podobało, że mogła się uczyć gdzie chciała nie była ograniczana czasem i dojazdami. :) Mi też wydaje się, że najlepiej jest uczyć się w domu. 

7
Forum Język Angielski / Zwroty po angielsku ogólne
« dnia: Styczeń 30, 2019, 07:30:45 pm »
Gdzie mogę szukać sprawdzonych zwrotów? Fajnie jakby były z lektorem, bo lubię się uczyć gdy coś słyszę. Może słyszeliście o jakichś kursach ze zwrotami?
Zazwyczaj kursy proponują standardową naukę słówek przez obraz, tłumaczenie i zastosowanie w zdaniu. :)
Ja myślę o typowej nauce słówek zwrotami :)

8
Forum Język Angielski / Odp: Empik School angielski CENA
« dnia: Grudzień 29, 2018, 09:47:03 pm »
Ceny są zależne od czasu i miejsca nauki może się różnic cenowo porównując np Kielce z Warszawą. :)
Warto na początku przygotowac się do rozwiązania testu i pózniejszej rozmowy z lektorem wszystko w celu określenia poziomu. Mój brat był w grupie z ludzmi, którzy rozmawiali bardzo dobrze po angielsku a on taki dorby nie był i tutaj był właśnie błąd przydzielenia.
Brat czuł się trochę jak w zwykłej szkole, czuł się troche słabo w grupie przez co grupa traciła bo lektor musiał mu tłumaczyć sporo rzeczy :)
Później zaczął się uczyć w domu z kursem Enlinado i bardzo zmienił nastawienie na język, poczuł motywację i wciągnąl się w naukę sam. :)
Trzeba próbować szkoły językowe nie są dla wszystkich :)

9
Forum Język Angielski / Odp: tutlo opinie
« dnia: Grudzień 15, 2018, 11:10:35 pm »
Cześć, przechodziłam przez to samo było wiele chwil zwątpienia myslałam, że tylko jeden język będę znała przez całe życie i że ja się do tego nie nadaje.

Na wielkie szczęście zasługuje fakt, że trafiłam kiedyś na nagrania Darka z Enlinado, bardzo motywujący przekaz skusił mnie do kupienia kursu i nie zawiodłam się.
Dużo rad, konkretów, ćwiczeń dostosowanych do mówienia  w obcym języku.
Dodatkowo mogę być w grupie wsparcia na facebooku tego kursu dostaje motywację po dziś dzień. :)

Korzystałam wcześniej z innego kursu, ale Enlinado u mnie numer jeden. Nauczyłam się dzięki temu mówić i nie czuje się gorsza jak popełniam błędy po to są ćwiczenia, żeby je eliminować. :) :)

10
Forum Język Angielski / Odp: Grama to nie drama
« dnia: Listopad 05, 2018, 08:20:57 pm »
Widziałam filmiki z panią Arleną i wydaje się być bardzo kompetentną osobą. Też bardzo ciekawi mnie ta książką i jak tylko przetestuje.
Czy dostępne tam wyjaśnienie są faktycznie w języku młodzieżowym i czy to wam pomagało czy też nie?

11
Forum Język Angielski / Odp: skills for matura opinie
« dnia: Październik 04, 2018, 02:28:44 pm »
Witajcie. Szukam opinii na temat skills for matura interesują mnie zestawy egzaminacyjne z tego wydawnictwa.
Chciałbym się dobrze przygotować do matury, siostra powiedziała że jak będę robił dużo testów to wszystko mi się utrwali.
Czy ktoś z was uczył się ze skills for matura? Jak macie jakieś sprawdzone metody przed maturą z języka angielskiego to też chętnie poznam :)

Niestety nie korzystałam z tego wydawnictwa, mature miałam rok temu i mogę Ci trochę doradzić. Polecam Ci przerobić wszystkie pytania co były dotychczas dzięki temu rozgadasz się, fajnie by było jakbyś z kimś rozmawiał po angielsku to też dużo pomaga.
    • Staraj się mówić kiedy się tylko da i o czym chcesz. To mega pomaga.
      Ja np przypomniałam sobie wszystkie słówka korzystając z kursu Enlinado 500 zwrotów, dzięki temu mogłam zdecydowanie więcej powiedzieć bo znając zwroty Twój zasób słów się powiększa ;)

12
Forum Język Angielski / Odp: angielski w samochodzie mp3
« dnia: Wrzesień 28, 2018, 02:15:02 pm »
Tak ja słucham i bardzo polecam taką metodę nauki, zawsze więcej słówek się utrwali. Jeżeli szukasz takich słówek to wybierz zwroty zdecydowanie lepiej się uczyć tak słówek. Ucząc się zwrotów więcej powiesz niż znając same słówka, ale to nie jest jedyny plus. U siebie zauważyłam, że szybciej zapamiętuje zwroty niż naukę samymi pojedyńczymi słówkami :)

13
Forum Język Angielski / Odp: angielski w telefonie aplikacje
« dnia: Wrzesień 28, 2018, 02:12:26 pm »
Nie wiem czy korzystając z samej aplikacji  nauczysz się języka, pamiętaj ze to tylko taki dodatek do nauki. Fajnie poszukać jeszcze jakichś innych sposobów na naukę języka np kurs językowy. Ostatnio korzystam z Enlinado 500 zwrotów uczę się w samochodzie i w domu gdzie chce mam słówka i lektora do słówek.
Nauka zwrotami u mnie to strzał w 10, zawsze tylko słówka i szybko zapominałam a zwroty utrwalają mi się na dłużej :P

14
To chyba kwestia bardzo indywidualna i zależy od przygotowania, trzeba ćwiczyć mówienie musisz ''gadać, gadać'' kiedy tylko przyjdzie taka okazja :)
Dzieci najpierw uczą się mówić a później gramatyki, więc idz tą drogą. Poczytaj o angielskim metodą dziecka :)
Ja kiedyś miałam podobny problem, ale od czasu kiedy pracuje w sieciówce w galerii przełamałam się, bo sporo trafia się nam obcokrajowców. Zaczęłam słuchać nagrania później powtarzać i gadać z koleżanką i jakoś poszło :)

15
Forum Język Angielski / Odp: english for matura opinie
« dnia: Wrzesień 26, 2018, 01:52:20 pm »
Słyszałam o książce, ale nie korzystałam ja uczyłam się przed maturą z kursem językowym i szczerze każdemu polecam iść tą drogą :)
Warto oczywiście posiadać jakieś repetytorium, bo to zawsze się przyda, ale ja miałam tylko podręcznik szkolny słówka i kurs. To mi spokojnie wystarczyło do zdania matury na dobrym poziomie.Czasu do matury jest jeszcze sporo, więc można poszukać jakiegoś kursu.
Ja korzystałam z Enlinado i serdecznie polecam :)

Strony: [1] 2 3

* Informacje o uzytkowniku

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Ostatnie tematy