Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

 

pakiet edukacyjny szybka nauka
collapse

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Świadomy Człowiek

Strony: [1]
1
Forum Język Angielski / Odp: Jak zacząć naukę angielskiego?
« dnia: Listopad 08, 2018, 05:29:18 pm »
Jak zacząć naukę? Samodzielnie. Szkoda pieniędzy i czasu na szkoły językowe. Według mnie najlepsza metoda łączy przede wszystkim własną pracę i ćwiczenie mówienia, jak poprzednicy wspomnieli, tandemy, wymiany językowe, może warsztaty z mówienia po angielsku jak mieszkasz w Warszawie. Nie trzeba wydawać wiele pieniędzy na naukę. W internecie jest wiele darmowych stron do nauki angielskiego chociażby breakingnewsenglish. Należy sie otoczyć językiem, zastosować metodę immersji językowej. Dla początkujących polecam książkę B.Pawlikowsiej Blondynka na językach. Świetny, praktyczny kurs na którym poznasz pełne wyrażenia, dzięki którym łatwiej jest zacząć mówić i myśleć po angielsku.

2
Forum Język Angielski / Odp: Empik School angielski CENA
« dnia: Listopad 08, 2018, 05:11:00 pm »
Czy po roku nauki w tej szkole spokojnie umie się język angielski? Czasami przechodząc obok szkół językowych miałem takie myśli, żeby się zapisać jednak cennik nie był dla mnie oraz czas. Dopiero zaczynam się uczyć języka i szukam tańszych zamienników szkół językowych. Czy kursy językowe są warte uwagi? Da się nauczyć języka ucząć się go z kursu językowego? :)

A gdzie mieszkasz? Jakiego rodzaju kurs Cię interesuje? Na jakim poziomie jesteś?

Niestety nie można stwierdzić czy po roku nauki gdziekolwiek będziesz "spokojnie umieć angielski". Zależy na jakim jesteś poziomie, jaki lektor Ci się trafi, jak szybko się uczysz, jakie metody są wykorzystywane, ile masz kontaktu z językiem.... Co do kursów online to pytania miałabym bardzo podobne. Według mnie kurs online jest ubogi w rozwój umiejętności mówienia, która jest najistotniejsza w obecnych czasach.

3
Forum Język Angielski / Odp: Blondynka na językach angielski opinie
« dnia: Listopad 08, 2018, 04:58:25 pm »
Ktoś może korzystał z kursu blondynka na językach? Słyszałam, że to nie jest zwykły podręcznik tylko kurs, który uczy rozmawiać w języku.
Czy ktoś z was korzystając z rad w tym kursie na prawdę podciągnął się w mówieniu po angielsku? :)Chciałabym kupić taki kurs w prezencie dla koleżanki, nie chce żeby sobie o mnie źle pomyślała jak dam jej coś co w ogóle nie pomaga w nauce. Zdaje sobie sprawę, że dużo zależy od naszego wkładu w naukę, ale od czegoś trzeba zacząć.

czerwona76 jestem lektorem i uczącą się języków i z całą odpowiedzialnością mogę Ci polecić ten podręcznik. Ten kurs bazuje na popularnej metodzie Pimsleura, gdzie słuchasz, zapamiętujesz i odpowiadasz na głos. Uczysz się całych wyrażeń, gotowych pytań w różnych sytuacjach. Jest to kurs od zera, uczysz się liczb itd. Kiedy mam do czynienia z osobami początkującymi to zawsze im polecam zacząć od samodzielnej nauki w postaci tej książki. Jak opanujesz materiał z tej książki to masz świetną bazę do dalszej nauki.

4
Forum Język Angielski / Odp: Empik School angielski CENA
« dnia: Listopad 07, 2018, 03:04:51 pm »
Skąd pomysł na szkołę językową?  Dziwię się osobiście, bo zdecydowanie wolałabym wybrać kurs językowy niż dojeżdzać i marnować czas w szkole językowej. Nie oceniam szkół, tylko po prsotu dziwię się, że ludzie dalej korzystają ze szkół. Mamy teraz tyle kursów i możliwości nauki w domu, że nie widze takiej potrzeby, żeby pracować w dużych grupach i przepłacać :)

Po części się z Tobą zgadzam. Szkoły językowe są żenujące, metody staroświecki, a samodzielnie jest ciekawiej i taniej. Jedyny problem jaki zawsze widziałam to to, że nie mogę ćwiczyć mówienia z żywą osobą.

5
Forum Język Angielski / Odp: Empik School angielski CENA
« dnia: Listopad 07, 2018, 03:00:26 pm »
Aplikacje aplikacjami, ale mówić raczej nie nauczymy się w domu. Też jestem zwolenniczką samodzilenej nauki w domu, ale zawsze doskwierał mi jeden duży minus - brak osoby z którą mogłabym ćwiczyć struktury, słówka, rozmowę.

6
Forum Język Angielski / Odp: Empik School angielski CENA
« dnia: Listopad 07, 2018, 02:57:15 pm »
Zna ktoś może jakiś dobry kurs uczący po prostu mówić?

Ewcia93, jeśli interesuje Cię przede wszystkim rozmawianie, sprawdź koniecznie English Workshops w ASAP Speak&Play.

7
Zetknęliście się już z tą szkołą? Jeśli tak, to jakie są Wasze opinie?

8
Forum Język Angielski / Gdzie w Warszawie można rozmawiać po angielsku?
« dnia: Listopad 07, 2018, 02:39:07 pm »
Dawajcie swoje propozycje gdzie Waszym zdaniem można znaleźć fajne miejsce do porozmawiania po angielsku w Warszawie. Od razu zaznaczę, że nie chodzi mi o zwykły kurs z podręcznikiem.

Strony: [1]

* Informacje o uzytkowniku

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Ostatnie tematy