Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

 

pakiet edukacyjny szybka nauka
collapse

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Burbura

Strony: [1]
1
Zwłaszcza kobiety przejawiają tendencję do zaniżania własnej samooceny. Nie tylko wychodzi to ze szkodą dla nich, ale i otoczenie gorzej komunikuje się z osobą niepewną i zalęknioną. Moglibyście coś podpowiedzieć w tym temacie, aby przekonać kogoś takiego do lepszego spojrzenia na siebie i rozpoczęcia życia bez ciągłego porównywania się z innymi?

2
Sposoby nauki / Pełnia Księżyca a człowiek
« dnia: Marzec 20, 2015, 01:14:33 pm »
W okresie pełni ludzie mogą przejawiać różne odmienne zachowania, niż zazwyczaj. Stają się nerwowi, mają problemy ze snem... To samo może przekładać się na zdolność do nauki. Uważacie, że okres pełni Księżyca może być kiepskim momentem dla nauki i lepiej dać sobie dzień wolnego, skoro koncentracja spada do drastycznego minimum?

3
Leki i suplementy wspomagające naukę / Wyciągi z żeń-szenia
« dnia: Marzec 20, 2015, 10:49:38 am »
Chyba standardem polecanym na pamięć jest żeń - szeń, jego właściwości są często omawiane przy sposobach na poprawę pracy umysłowej. Sama jednak jeszcze nigdy nie wypróbowałam jego działania. Może są osoby, które stosowały ten środek i są wstanie opisać rezultaty zażywania wyciągów z żeń-szenia?

4
Forum Język Chiński / Ile czasu trwa przyswojenie chińskiego?
« dnia: Marzec 20, 2015, 09:43:55 am »
W dzisiejszych czasach znajomość języków mniej popularnych, niż angielski jest ceniona w wielu dziedzinach życia. Ludzie specjalnie wybierają takie, których zbyt dużo osób nie zna, a przydają się w znalezieniu pracy. Ciekawi mnie, ile czasu zajmuje opanowanie chińskiego w stopniu komunikatywnym w mowie, aby można było przeprowadzać rozmowy bez stosowania skomplikowanych zwrotów?

5
Niekonwencjonalne sposoby nauki / Nadpobudliwość a nauka
« dnia: Marzec 19, 2015, 10:13:13 pm »
Wiem z obserwacji, że osoby nadpobudliwe, które nie potrafią skupić się na jednej rzeczy zbyt długo, gorzej radzą sobie z organizacją nauki, albo zapominają o terminach klasówek itp. Czy znacie może odpowiedni sposób na naukę  dla takich uczniów, aby pogodzić ich skłonność do ciągłego ruchu z pozytywnym przyswajaniem wiedzy?

6
Obecnie studiuję kierunek ścisły na uczelni i mam porównanie, jakie wymagania obejmują szkołę średnią, a z jakimi umiejętnościami należy wystartować na pierwszym roku studiów. Co myślicie o poziomie programów nauczania w szkołach średnich? Czy przekazywana wiedza dostatecznie przygotowuje uczniów do kontynuacji tych przedmiotów wyżej? Słyszałam, że matematyka jest już dosyć okrojona z wielu rzeczy.

Strony: [1]

* Informacje o uzytkowniku

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Ostatnie tematy