Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

 

pakiet edukacyjny szybka nauka
collapse

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Jarek

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Forum Język Angielski / Odp: Babbel opinie o platformie
« dnia: Maj 06, 2020, 11:10:23 am »
Babbel testowałam i w wersji darmowej jest to dość uboga aplikacja. Poza tym nie różni się wiele od Duolingo, a mam wrażenie, że Duolingo nawet fajniejesze.
Jednak tego typu aplikacje są jedynie wspomagające. Jeśli chcesz zacząć angielski na poważnie i uczysz się od podstaw, to przetestuj sobie lekcje z Enlinado. To jest zestaw takich lekcji w formie wideo, prowadzonych przez chłopaka, który nauczył się angielskiego sam, bez szkół jęzkowych ani kursów. On opowiada jak to zrobić szybko.


Tak Duolingo jest dobrą aplikacją, ale nie nauczymy się wyłącznie  z niej języka. Ludzie robią bardzo często karygodny błąd nastawiając się na nauke wyłącznie z aplikacji i słuchaniu polskiego lektora z youtube.
Gdzie tu osłuchanie się językiem i praktyka? :)
Dlatego ja też chwalę metodę nauki z Enlinado, bo jest naturalna można się osłuchać.

2
Ogólnie / Odp: to był tylko sex bez zobowiązań..
« dnia: Kwiecień 26, 2020, 09:16:59 pm »
Chyba to lekcja na całe życie, że w takie związki nie ma co się pakować. Sam fakt, że facet zdradza zdradza jedną później zdradzi inną. Myślę, że na takim związku się szczęscia i tak nie dałoby zbudować.
Mój ojciec zdradził mamę, mieszkał z inną kilka lat a teraz ma już inną. Myślę, że takie osoby już nigdy nie będą wierne.

3
Ogólnie / Odp: KORONAWIURS co sądzicie?
« dnia: Kwiecień 21, 2020, 11:07:58 pm »
miałem różne chwile, załamania i szczęścia, bo spędza się czas z rodziną i docenia co się ma. Tylko to uwięzienie w domu przytłacza, jeszcze jak się ma podwórko to jakoś się daje radę, ale współczuje mieszkającym w bloku.

Koniecznie trzeba zająć czymś głowę.

4
Ogólnie / jakiś sposób na kurzajki?
« dnia: Kwiecień 21, 2020, 11:06:07 pm »
Zauważyłem, że mam prawie na każdym palcu lewej ręki kurzajkę. Jak się ich skutecznie pozbyć?

5
Forum Język Angielski / Odp: Active spekaer POBIERZ
« dnia: Kwiecień 16, 2020, 12:01:12 pm »
Może na gruponie ktoś widział Active spekaer za darmo? Jak już to tam można szukać, chyba że są jeszcze jakieś ciekawe portale internetowe do zakupów.

Mam takie samo podejście jak ty, jeżeli się ma już jakieś podstawy to kwestia nauki mowy to czas od miesiąca do kilku.
Wystarczy posłuchać expertów, którzy uczą języka w obrębie całego świata można się spotkać z tym, że da się nauczyć języka w miesiąc - przekaz mowa. Tylko trzeba praktyki.

6
Moja siostra uczy w klasach 1-3 mieszkamy jeszcze w domu rodzinnym i powiem wam, że jak ona ma prowadzić zajęcia to każdy chodzi jak w zegarku.
Czy to powinno tak wyglądać? Wiem, że nie może to zależy od osoby.

7
Forum Język Angielski / Odp: Busuu opinie o aplikacji
« dnia: Kwiecień 07, 2020, 06:21:36 pm »
W aplikacji można rozmawiać z obcokrajowcami, ale do tego nie trzeba aplikacji wystarczy trochę pposzukać. W każdym razie nie uczyłem się z nią bardziej znam Duolingo i jak najbardziej jestem na tak, jeżeli chodzi o taką naukę języka.

Mam do was inne pytanie czego oczekujecie ucząc się wyłącznie z aplikacji online? :)
Mam grupę znajomych, którzy uważają że wystarczy im sama aplikacja, żeby się nauczyć języka. Moim zdaniem są w dużym błędzie.

8
Forum Język Angielski / Odp: Kurs angielskiego dla dzieci Edoo opinie
« dnia: Marzec 31, 2020, 07:56:15 pm »
Moja koleżanka uczyła się z Edoo, ale z tego co pamiętam to miała lekcje z lektorami. Nie mam pojęcia jak wygląda nauka z dziećmi, ale podejrzewam, że bardzo podobnie. :)
Mam w rodzinie nauczycielkę, która uczy języka angielskiego dzieci. Sama przyznaje, że nie jest wstanie do każdego dziecka podejść indywidualnie chociaż stara się dobierać zabawy i ćwiczenia, które dzieciakom się spodobają.
Jeżeli to czytasz rodzicu to warto pomyśleć o czymś dodatkowym do nauki dla dziecka, zajęcia w przedszkolu i szkole to naprawdę nie jest wystarczające, żeby dzieciaki się uczyły. Staraj się poświęcić czas na naukę dziecka.
https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/w-jakim-wieku-zaczac-uczyc-dziecko-angielskiego/

9
Forum Język Angielski / Odp: Angielski dla dzieci Empik opinie
« dnia: Marzec 24, 2020, 11:51:02 am »
Nigdy nie byłem fanem zapisywania dzieci na lekcję stacjonarne, ponieważ mają zajęcia w szkole. Moim zdaniem to i tak już dużo, bo dzieciaki 6 letnie - 7letnie które się sadza w ławce na tyle czasu w wieku, który charakteryzuje się przede wszystkim dużą ruchliwością.


Widziałem po moich dzieciach jak wracały ze szkoły to chciały mi dom przestawić tak ich energia roznosiła. Nad podstawą programową nie będę się wypowiadał, bo nie mam do tego kompetencji. Po prostu nie chce fundować dzieciom drugiej szkoły i wolę sam się z nimi uczyć języka angielskiego. :))

10
Forum Język Angielski / Odp: Jakie gry po angielsku dla dzieci
« dnia: Marzec 24, 2020, 11:47:41 am »
Tutaj można się zapisać na darmową lekcję kursu Enlinado https://enlinado.pl/enlinado-angielski-dla-dzieci-w-domu/
Trochę poszperałem i znalazłem link, sam uczyłem się z tym kursem i muszę powiedzieć, że dotąd nikt mnie tak nie zmotywował do nauki.
Długo szukałem czegoś skutecznego do nauki, materiałów w internecie jest naprawdę wiele, ale żaden z nich nie umiał mnie zachęcić i pokazać jak naprawdę się uczyć.
Wiele czasu poświęciłem na naukę języka jestem wdzięczny znajomej, że w porę poleciła mi naukę z nim.

Uczymy się moja ocena kursu to 5/5. Ja jako osoba, która sama za dobrze nie zna języka mam świetną pomoc do nauki, poza tym kurs jest tak zrobiony żeby zmotywować dziecko do wspólnej nauki nie zmusić. Tutaj warto to zaznaczyć, bo na siłę nie da się nic osiągnąć.
Moje dzieci nic na siłę nie zrobią, każdy rodzic wie że jak dziecko się na coś uprze to nie da się mu przemówić. Nie da się po prostu na siłę nic zrobić, można się starać tak ja ja chce być motywacją.
Chce, żeby widzieli, że ja też się staram uczę i bawię nie jestem typem rodzica, który kładzie książkę i się drze na dziecko. Kurs absolutnie od tego odbiega ma zdrowe podejście do nauki rodzica z dzieckiem. :))

11
Forum Język Angielski / Odp: Co sądzicie o szkołach językowych?
« dnia: Luty 20, 2020, 04:17:49 pm »
Ja mam podobne zdanie jak o szkole zwyklej, poziom nie jest wyrównany mimo starań i wcześniejszych testów. Skupienie nauczycieli na jednostce jest bardzo małe..
Dlatego można to wszystko spokojnie przerbić w domu, ale żeby nie popełniać błędów można wybrać jakąś aplikację lub kurs online.
https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/angielski-w-2-tygodnie/   - warto poczytać.

12
Forum Język Angielski / Odp: Angielski metodą dziecka
« dnia: Luty 19, 2020, 09:00:01 pm »
Oglądałem filmik ten z niebieskim tłem z youtube i mam identyczne zdanie na temat nauki. Sam zaczynam się tak uczyć języka i mam nadzieje, że to moje ostanie podejście do nauki.

Na uczelni miałem niedawno małą sprzeczkę z koleżanką, która przy dużej grupie próbowała zabłyszczeć, że chodzi do szkoły językowej. Zapytałem ile czasu już się uczy ona odpowiedziała, że około 4 lata. Powiedziałem trochę prześmiewczo, że pewnie już potrafi się dogadać z każdym. Nie zdziwiło mnie jak powiedziała, że ma problem z rozmową.
SKANDAL!! Jak można tyle czasu chodzić do szkoły językowej i nie mówić, wygarnąłem jej trochę że marnuje czas. Ona na to, że absolutnie tak nie uważa, bo według niej języka się naturalnie?! uczymy w 6lat i w górę..Ręce mi opadły. Absolutnie nie dziwie się, dlaczego ludzie nie wierzą, że w kilka miesięcy można nauczyć się mówić. Bo nigdy sami nie próbowali i wierzą tylko nauczycielom.

Z reguły ludzie też są leniwi i niedowierzający, a w nauce języka nie ma sekretu tylko warto do niego podejść praktycznie.

https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/jak-zaczac-mowic-w-jezyku-angielskim/   polecam osobom, które chcą nauczyć się mówić poczytać.

13
Forum Język Angielski / Odp: Programy do nauki angielskiego
« dnia: Luty 02, 2020, 11:11:59 pm »
Testowałem Duo lingo na telefonie głównie. Sporo się szło nauczyć, choć był to poziom A2, więc traktowałem naukę angielskiego w tym przypadku bardziej jako odświeżenie sobie informacji, niżeli jako naukę od podstaw.

Jest dużo programów do nauki angielskiego na androida, ale darmowe zazwyczaj polegają na tym, że masz 2 darmowe lekcje, a reszta kosztuje powiedzmy abonament 30 zł miesięcznie.

Moim zdaniem trochę za dużo jak na program.

A może Wy znacie jakieś dobre programy do nauki angielskiego? Jeśli już mają być płatne, to przynajmniej żeby były dobre - na maksa skoncentrowane na nauce.


Najlepsza metoda nauki jaką kiedykolwiek mogłem poznać to angielski Metodą dziecka. Dla mnie ta metoda była w pewnym sensie odkryciem, bo zawsze myślałem że fiszki i nauka regułek z gramatyki to norma, którą trzeba przejść, żeby nauczyć się mówić!
Byłem w błędzie, praktyczna nauka daje więcej.

Znam tylko duolingo i mam pozytywne zdanie.

14
Forum Język Angielski / Odp: Jak się nauczyć angielskiego szybko 
« dnia: Styczeń 31, 2020, 05:47:02 pm »
Myśle, że jak się będzie sumiennym i systematycznym to nauczymy się szybko poza tym musi być dużo rozmowy. Bez tego ani rusz, można gadać do siebie, jeżeli nie ma się z kim porozmawiać.

Ja bardzo często sam opisuje na głos co widzę, moje plany itp. Nie jestem świrem(po prostu uczę się) taka praktyka daje więcej niż nam się wydaje.

15
Forum Język Angielski / Odp: Enlinado 500+ 2 część opinie
« dnia: Styczeń 16, 2020, 11:38:01 am »
Uczyłem się z pierwszą częścią kursu i mam bardzo pozytywne zdanie, bo ktoś w końcu w jasny sposób powiedział jak się uczyć języka i przygotował prosty materiał, który pozwoli nam nauczyć się mówić w niedługim czasie. Czas oczywiście będzie zależał wyłącznie od uczącego się.
Ja ucząc się z tym kursem byłem zmotywowany nigdy wcześniej nikt nie powiedział mi tyle ile dowiedziałem się z kursu.

Odnośnie drugiej części to sam jestem ciekaw, może ktoś się uczył? ;]

Strony: [1] 2 3 ... 5

* Informacje o uzytkowniku

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Ostatnie tematy