1
Forum Język Angielski / Odp: Kurs angielskiego Angloville cena i opinie
« dnia: Czerwiec 24, 2017, 10:08:15 pm »
Byłem na Angloville i mogę się podzielić swoją opinią:
najpierw minusy:
- to nie jest kurs dla początkujących, trzeba trochę władać językiem aby podołać, praktycznie wszystkie informacje organizacyjne są podawane w j. angielskim, jeżeli nie radzimy sobie z tym będzie nam ciężko,
- trochę nierównomierny poziom native speakerów, na 15 osób - 5 to były " perły", 8 - bardzo fajnych, 2 osoby które znalazły się chyba przypadkiem - w trakcie rozmów przez 50 minut gadają tylko o sobie,
plusy:
- przyzwoita cena - niecałe 4 TPLN za 6 dni z wyżywieniem i noclegiem nie jest bardzo wygórowane,
- gadasz cały czas po angielsku, 1 na 1 z native speakerem ( 3 -4 tury), 2 na 2 ( 1 tura), część rozrywkowa, rozmowy podczas śniadania, obiadu i kolacji, część wieczorna, łącznie realnie ok 10 godz. dziennie mówienia po angielsku, na przerwach nie wolno mówić po polsku, tak naprawdę po polsku może odezwać się w pokoju lub wieczorem przy piwie jak nikt nie widzi,
- dla Polaków zalecenie abyśmy nie kupowali alkoholu do kolacji, dla nitive speakarów praktycznie zakaz, z wyjątkiem jednego wieczoru, praktycznie nie widziałem chwiejącego się anglika,
- bardzo różne akcenty prowadzących, co dla początkujących stwarza duże problemy, dla zaawansowanych jest fajnym przeżyciem,
- bardzo mało pisania, tylko mówienie,
- do rozmów indywidualnych można dostać temat albo samemu wybrać o czym chcesz rozmawiać,
- generalnie jak ktoś jest słaby to po dwóch dniach ma już dosyć, silniejszy wymięka ok 4-5 dnia,
- jest mega ciężko,
- generalnie wszyscy "natiwy" są serdecznie nastawieni do uczestników wybaczają wiele i wiele od nich można się nauczyć
- niesamowita dawka dobrej energii i motywacji, nie wiedziałem że mam taki zasób słownictwa,
- osoby które mówią dobrze mogą naprawdę dużo wyciągnąć z szkolenia,
- nie ma takiej opcji żeby nie mówić
- jeżeli tylko pozwoli kasa w przyszłym roku też pojadę, w sierpniu chcę wysłać dziecko na juniora
Jeżeli interesują was szczegóły pytajcie uczciwie odpowiem, aczkolwiek jestem pozytywie nakręcony,
najpierw minusy:
- to nie jest kurs dla początkujących, trzeba trochę władać językiem aby podołać, praktycznie wszystkie informacje organizacyjne są podawane w j. angielskim, jeżeli nie radzimy sobie z tym będzie nam ciężko,
- trochę nierównomierny poziom native speakerów, na 15 osób - 5 to były " perły", 8 - bardzo fajnych, 2 osoby które znalazły się chyba przypadkiem - w trakcie rozmów przez 50 minut gadają tylko o sobie,
plusy:
- przyzwoita cena - niecałe 4 TPLN za 6 dni z wyżywieniem i noclegiem nie jest bardzo wygórowane,
- gadasz cały czas po angielsku, 1 na 1 z native speakerem ( 3 -4 tury), 2 na 2 ( 1 tura), część rozrywkowa, rozmowy podczas śniadania, obiadu i kolacji, część wieczorna, łącznie realnie ok 10 godz. dziennie mówienia po angielsku, na przerwach nie wolno mówić po polsku, tak naprawdę po polsku może odezwać się w pokoju lub wieczorem przy piwie jak nikt nie widzi,
- dla Polaków zalecenie abyśmy nie kupowali alkoholu do kolacji, dla nitive speakarów praktycznie zakaz, z wyjątkiem jednego wieczoru, praktycznie nie widziałem chwiejącego się anglika,
- bardzo różne akcenty prowadzących, co dla początkujących stwarza duże problemy, dla zaawansowanych jest fajnym przeżyciem,
- bardzo mało pisania, tylko mówienie,
- do rozmów indywidualnych można dostać temat albo samemu wybrać o czym chcesz rozmawiać,
- generalnie jak ktoś jest słaby to po dwóch dniach ma już dosyć, silniejszy wymięka ok 4-5 dnia,
- jest mega ciężko,
- generalnie wszyscy "natiwy" są serdecznie nastawieni do uczestników wybaczają wiele i wiele od nich można się nauczyć
- niesamowita dawka dobrej energii i motywacji, nie wiedziałem że mam taki zasób słownictwa,
- osoby które mówią dobrze mogą naprawdę dużo wyciągnąć z szkolenia,
- nie ma takiej opcji żeby nie mówić
- jeżeli tylko pozwoli kasa w przyszłym roku też pojadę, w sierpniu chcę wysłać dziecko na juniora
Jeżeli interesują was szczegóły pytajcie uczciwie odpowiem, aczkolwiek jestem pozytywie nakręcony,


