Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

Pozostałe => Ogólnie => Wątek zaczęty przez: reHabilitowany w Marzec 27, 2014, 09:01:30 am

Tytuł: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: reHabilitowany w Marzec 27, 2014, 09:01:30 am
Interesuję się synchronizacją półkul mózgowych i chciałbym opowiedzieć Wam o kilku przypadkach działania, a także skuteczności tego typu narzędzi.

Czym są dźwięki synchronizujące półkule mózgowe?
Słyszałem już o tego typu produktach pod wieloma nazwami: dźwięki synchronizujące półkule mózgowe, dźwięki synchronizujące fale mózgowe, sesje i wiele innych.

Są to nic innego jak dudnienia różnicowe, które mają wprowadzić nasz mózg w odmienny stan świadomości. Mówiąc kolokwialnie - wytrącić go z równowagi, przefalować.

Kluczem do całego działania jest stan alfa, który osiągniemy przez samo wygodne ułożenie się i zrelaksowanie.

Następnie dźwięki synchronizujące, mają oddziaływać na poszczególne ośrodki naszego mózgu w celu ich poruszenia, uruchomienia, zintensyfikowania.

Czy dźwięki synchronizujące półkule mózgowe są skuteczne?
W większości przypadków ludzi, których znam, te nagrania były skuteczne. Jednak często ludzie próbują nagrań, nie mają efektów po pierwszej godzinie, dniu czy tygodniu i już narzekają, że dana sesja nie działa na nich.

Prawdą jest, że szybkość działania jest kwestią indywidualną. Każdy z nas ma inną podatność na tego typu sprawy, podobnie jest z hipnozą. Jedni są podani na sugestie, inni mniej, ale w konsekwencji regularnego testowania, w końcu każdy tego doświadczy.

Jakie efekty można osiągnąć z sesjami synchronizującymi fale mózgowe?
Ja osobiście testowałem same nagrania, które miały mi pomagać, ale jest też wiele nagrań które mają służyć rozrywce, albo wręcz sprawdzaniu granic możliwości naszych zmysłów. Np. znana mi sesja bomba, która ma sprawić że ma się wrażenie wybuchającej głowy (ciężko w to uwierzyć, póki się nie spróbuje ;) ).

Jednak mi osobiście pomogły nagrania wspomagające koncentrację i naukę. Uczę się znacznie szybciej, łatwiej zapamiętuję i rozumiem rzeczy, które wcześniej sprawiały mi trudności.

Moim zdaniem to logiczne, bo jeśli poruszy się więcej ośrodków mózgu, to automatycznie ten lepiej, szybciej i wydajniej pracuje (jak naoliwiony silnik), więc jesteśmy w stanie uczyć się lepiej.

Do tego pomogły mi nagrania, które miały zwiększyć moją pewność siebie, chęć walki, motywację i tego typu sprawy. Czuję się naprawdę "lepszym" człowiekiem, niż byłem 3 - 4 lata temu.

Jakie produkty warto sprawdzić?
Na polskim i zagranicznym rynku jest tego sporo, choćby tu: shop.hemi-sync.com/products/c210-Behavior-Modification/ średnia cena 15 dolarów (około 45 zł) za jedno nagranie.

Jeśli chcecie, to znam też dobrą polską serię od Fruiti TUTAJ LINK (http://fruiti.pl/), gdzie za 7 nagrań zapłacicie około 40 zł (więc na pewno warto).

Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.
Tytuł: Odp: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: Masloski w Marzec 27, 2014, 10:43:31 am
Ciekawe te sesje Fruiti - a jak długo trzeba czekać na efekty?
Po ile dniach stosowania takich sesji możemy spodziewać sie poprawy koncentracji i szybszej nauki bo to najbardziej mnie interesuje?
Tytuł: Odp: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: robek w Czerwiec 06, 2014, 09:29:26 am
W sesjach fruiti jest o tyle fajnie, że człowiek widzi już praktycznie od razu efekty. Oczywiście na początku są mniejsze niż już po jakimś czasie, ale fruiti jest bardzo skuteczne
Tytuł: Odp: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: lumos w Marzec 17, 2015, 02:46:15 pm
Próbowałam już różnych afirmacji, pomogły mi :) Ale o dźwiękach synchronizujących półkule mózgowe jeszcze nie słyszałam. Jak one działają? Jakiego typu to dźwięki? Jakie efekty dzięki nim osiągnęliście?
Tytuł: Odp: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: ener w Sierpień 06, 2015, 01:09:18 pm
Fruiti jest bardzo skuteczne, ja stosuję głównie do nauki. Tutaj możecie poczytać jak wpływa Fruiti na naukę: http://forumnauka.pl/niekonwencjonalne-sposoby-nauki/synchronizacja-mozgu-a-szybka-nauka/ :)
Tytuł: Odp: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: tobiaszK w Listopad 26, 2015, 10:33:26 pm
Tutaj macie kilka naprawdę świetnych metod żeby przyswoić sobie sporo materiału, ja korzystam i daje radę. Poza tym mam dużo lepsze wyniki ht tp://a3889.latwy.pl  usunąć spacje ;)
Tytuł: Odp: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: mishka@@@ w Lipiec 02, 2019, 11:06:49 pm
Woow, wygląda naprawdę ciekawie :)
Tytuł: Odp: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: ariana w Marzec 22, 2020, 07:00:25 pm
Zgadzam się...
Tytuł: Odp: Sesje synchronizujące półkule mózgowe FAQ
Wiadomość wysłana przez: Patrycjaa w Marzec 26, 2020, 12:12:01 pm
Miałam okazję przetestować sesje Fruiti i nie spodziewałam się, tak pozytywnych efektów. :)