Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

 

pakiet edukacyjny szybka nauka
collapse

Autor Wątek: Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne  (Przeczytany 3492 razy)

agnieszka3201

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne
« dnia: Marzec 29, 2017, 08:57:43 am »
Książka „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” Magdaleny Surowiec jest zbiorem ćwiczeń gramatycznych, pozwalającym uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki. Zamiarem autorki było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających nieraz problemy również osobom na poziomie zaawansowanym.

Co zawiera książka?

Są to ćwiczenia, które autorka pisała w ciągu lat pracy w zawodzie nauczycielki języka niemieckiego.

Cytuj
    Sprawdziłam je na moich uczniach (pochodzących z wielu krajów) i ich odzew był bardzo pozytywny. Teraz zebrałam je w całość oraz przygotowałam wiele nowych. Dodatkowo opracowałam rozwiązania i słowniczek. Muszę dodać, że w części z rozwiązaniami podaję nieraz kilka możliwości.


Jakie aspekty niemieckiej gramatyki przećwiczysz z pomocą książki? Są to np. czasowniki, czasy, rodzajniki, zaimki, przyimki, przymiotniki czy tryb warunkowy.

Dlaczego warto ją kupić?

Ćwiczenia powinny zachęcać do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagać w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wyćwiczeniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych – celem autorki było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.

Dla kogo podręcznik jest przeznaczony?

Podręcznik jest odpowiedni dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy.

Nadaje się on także na różne poziomy znajomości języka niemieckiego. Uczący się mogą wydrukować sobie interesujący ich rozdział i w dowolnym momencie przejść do następnego – między innymi z tego powodu podręcznik ukazuje się jako e-book.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2017, 09:46:53 am wysłana przez agnieszka3201 »

 

* Informacje o uzytkowniku

 
 
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

* Ostatnie tematy