Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

Forum o nauce języków obcych => Forum Język Niemiecki => Wątek zaczęty przez: Maja w Maj 03, 2014, 02:43:30 pm

Tytuł: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: Maja w Maj 03, 2014, 02:43:30 pm
Umiem go już dobrze (gorzej z angielskim) , ale chodzi mi po głowie pewna rzecz - Po co nam to?? Niepotrzebnie zajmujemy tylko swój czas , który poświęcić moglibyśmy choćby na naukę matematyki bądź pomoc rodzicom :)
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: Sebii w Maj 03, 2014, 08:18:35 pm
Znajomość języka Niemieckiego okaże Ci się na pewno potrzebna. Podczs , gdy starać się będziesz o pracę może akurat na spotkaniu pracodawca zapyta się : W jakich językach obcych się Pani komunikuje oprócz j. Polskiego? Znajoość języka może być kluczowa :)
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: PatiiXD w Maj 06, 2014, 09:55:20 am
@Sebii - może i tak , ale bardziej przydatny przydaje się w tym przypadku język Angielski i jest on bardziej kluczowy - tak moi zdaniem. Jesteśmy w Unii wkońcu :)
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: meybi w Maj 06, 2014, 08:12:14 pm
Jesli sie mieszka na zachodzie Polski - to jednak nadal niemiecki powinien byc jezykiem nr 1 do nauki, wg mnie przynajmniej. W pozostalej czesci kraju - raczej angielski.
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: ania.wisnia w Marzec 28, 2015, 06:18:34 pm
Bardzo indywidualne pytannie. Dla mnie to po prostu jest ciekawe.
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: Albus w Lipiec 15, 2015, 09:42:17 am
Ze znajomością języka niemieckiego mamy większa możliwość pracy. W dzisiejszych czasach wykwalifikowana kadra ze znajomością języka niemieckiego jest rozchwytywana na całym świecie więc choćby dlatego warto się skupić na nauce niemieckiego chociaż w stopniu podstawowym wystarczającym do płynnej komunikacji
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: AdamIm w Lipiec 16, 2015, 12:07:12 pm
Trzeba znać język żeby wiedzieć czy nas Niemcy nie robią w balona :P
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: patryk87 w Lipiec 17, 2015, 08:45:38 am
Trzeba znać język żeby wiedzieć czy nas Niemcy nie robią w balona :P
Ucz się niemieckiego, przyda Ci się w piekle :P A tak serio to mój kuzyn właśnie pracuje w Niemczech jako informatyk. Nasi fachowcy z Polski są cenieni za granicą, o ile znają język. Jak nie znają a chcą pracować za granicą to niestety są skazani na łaskę przełożonego który zna język, ale i tak właściwie nie mają jak pracować, chyba że czysto fizycznie
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: czechuck w Lipiec 22, 2015, 09:44:18 am
Trzeba znać język żeby wiedzieć czy nas Niemcy nie robią w balona :P
Ucz się niemieckiego, przyda Ci się w piekle :P A tak serio to mój kuzyn właśnie pracuje w Niemczech jako informatyk. Nasi fachowcy z Polski są cenieni za granicą, o ile znają język. Jak nie znają a chcą pracować za granicą to niestety są skazani na łaskę przełożonego który zna język, ale i tak właściwie nie mają jak pracować, chyba że czysto fizycznie
Teraz im więcej języków znasz tym lepiej, pracodawca chętniej zainwestuje w wyszkolenie pracownika który zna języki niż nauczenia języków pracownika z doświadczeniem, bo wyjdzie taniej a młodzi mają mniejsze wymagania
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: kaspian w Lipiec 31, 2015, 09:28:14 am
Niemieckiego warto się uczyć ze względu na zapotrzebowanie rynku pracy na specjalistów znających język niemiecki. Zerknij tutaj: http://forumnauka.pl/forum-jezyk-niemiecki/na-jakim-poziomie-mamy-jezyk-niemiecki-w-polsce/ ; poczytaj, że jest mniej popularny niż angielski i osoba dobrze znająca niemiecki i podstawowy angielski może być lepszym kandydatem niż osoba znająca tylko angielski.
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: Bruno w Sierpień 03, 2015, 02:12:23 pm
Niemiecki jest bardzo cenionym językiem zwłaszcza na zachodzie kraju i na pewno warto znać zarówno angielski jak i niemiecki żeby być bardziej cenionym na rynku pracy
Tytuł: Odp: Po co uczyć się języka Niemieckiego?
Wiadomość wysłana przez: kennji w Sierpień 05, 2015, 02:44:23 pm
Języków trzeba się uczyć żeby osiągnąć sukces zawodowy :) A jak ktoś nie czuje się na siłach i nie wierzy że może osiągnąć sukces to można wypróbować afirmacje sukcesu :) ja mam afirmacje do nauki języka i są bardzo dobre :)