Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

Forum o nauce języków obcych => Forum Język Angielski => Wątek zaczęty przez: marysia43 w Maj 05, 2016, 05:43:12 pm

Tytuł: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: marysia43 w Maj 05, 2016, 05:43:12 pm
Jestem już starszą osobą, która ma dużo wolnego czasu . Ponieważ mam dzieci w Anglii postanowiłam nauczyć się tego języka na poziomie komunikacyjnym, słyszałam o metodzie SITA , że właśnie tą metodą można szybko nauczyć się języka. Czy ktoś z Was próbował się uczyć języka?
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: maagdus5 w Maj 09, 2016, 05:21:55 pm
Dla mnie nauka SITĄ była przyjemna a przede wszystkim widziałam efekty u siebie już po przerobieniu kilku lekcji.No i co ważne zaczęłam mówić , co nie jest wcale łatwe , początkowo były to proste wyrażenia ale potem już zdania.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: maaaalucha w Maj 13, 2016, 03:41:28 pm
Jestem posiadaczkę zestawu SITA od około dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolona z nauki. SITA powoduję że codziennie mogę się zrealaksować i wyciszyć psychicznie. A sama nauka jest naprawdę przyjemna i łatwa.I przede wszystkim widoczne są efekty
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: zbysiost w Maj 15, 2016, 06:08:01 pm
Zgadzam się z tym że przyswojenie języka zależy od samych naszych chęci, niezależnie od metody można przyswoić język obcy jeśli tylko będziemy tego chcieli sie go nauczyć. Słyszałem o metodzie SITA pobieżnie, ale teraz postanowiłem poznać bliżej tę metodę, więc na pewno zajrzę na ich stronę www. Ciekawi mnie przyswajanie wiedzy w stanie relaksu , z tego co wiem umysł nasz jest wtedy bardziej chłonny i więcej może zapamiętać i na dłużej odsłuchiwane informacje. Może naprawdę warto zainwestować i zacząc się ponownie uczyć języka.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: anstan69 w Maj 17, 2016, 05:10:48 pm
Znam metodę SITA, stosowałam ją i polecam. Przed zakupem kursów i urządzenia dobrze zapoznałam się z metodą  na stronie internetowej oraz skorzystałam z relaksu w salonie u przedstawiciela. I naprawdę byłam pod wrażeniem, przedstawiciel dokładnie też mi opowiedział jak działa urządzenie i jak należy się uczyć. Ważne jest w tej motedzie umiejetność osiągania stanu relaksu i to ułatwia nam wlasnie urządzenie , a potem mozemy przystąpić do nauki. I zeby osiągnąc efekty w nauce ważne tez jest przestrzeganie procedury uczenia się która jest dokładnie rozpisana. Jak się tego przestrzega zadowolenie gwarantowane.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: Zimocha w Maj 20, 2016, 06:57:40 pm
Ja akurat przerabialem ta metoda jezyk niemieckiego. Długo szukałem dla siebie metody W końcu zdecydowalem
się  na metodę SITA i sam byłem mile zaskoczony efektami bylo warto.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: lajkoniczek222 w Maj 24, 2016, 01:58:00 pm
słyszałam o tej metodzie od znajomych i zapoznałam się z nia na stronie internetowej a nawet pisałam z konsultantem w sprawie kilku moich wątpliwości. Co uważam, za dobrą rzecz że można właśnie zadać takie pytania przez internet. Osobiście jeszcze nie korzystałam z niej ani nie miałam okazji wypróbować, ale zastanawiałam sie nad zakupem dla siebie i dla moich dzieci.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: roma82 w Maj 30, 2016, 02:14:06 pm
Ja tez uczyłam się niemieckiego ta metoda, w szkole miałam niemiecki jako przedmiot i nie wiele mi pozostało z tego języka po ukończeniu szkoły. Potem chciałam wyjechac jako opiekunka do Niemiec do pracy i zależało mi na szybkiej nauce ale w domu.Wybrałam ta metodę i  byłam zadowolona . Jak wyjechałam to świetnie dawałam sobie radę w sklepie w rozmowie z podopiecznymi a potem na miejscu jeszcze bardziej język się szlifował. Polecam.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: julka86586 w Czerwiec 02, 2016, 06:34:15 pm
jestem zainteresowana nauka języka w domu jakąs metodą i nawet mnie zainterosowała ta metoda. Ciekawa jestem jak wygląda w domu taka nauka i ile czasu na nią trzeba poświęcić. W sumie każdy musi znależć dla siebie odpowiednią metodą moze akurat ta byłaby dla mnie odpowiednia.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: marcin70 w Czerwiec 03, 2016, 07:32:56 pm
Uczyłem się tą sita w domu języka angielskiego.Czas nauki dostosowujesz do swojego wolnego czasu.Ważne jest w tej metodzie żebyś przed nauka nauczyła się w chodzić w stan relaksu oraz ważne jest przerabianie lekcji według procedury uczenia ktora dokladnie jest opisana na poczatku podrecznika
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: julianka022 w Czerwiec 07, 2016, 02:32:08 pm
jak każda metoda nauki wymaga samodyscypliny jesli uczymy sie w warunkach domowych.Tylko wtedy beda efekty , jeśli bedziemy uczyć sie systematycznie , ja przerabiam ta metodą jezyk angielski, czas dostosowuję do swoich codziennych możliwości ale minimum jest to około 40 minut (wg zalecen uczenia sie ta  metoda) no i wazne jest zeby przerabiac lekcje tak jak to jest opisane , czyli odsłuchiwanie lekcji w stanie relaksu na przemian z przerabianiem lekcji aktywnie.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: niksia6 w Czerwiec 18, 2016, 02:39:25 pm
ja skorzystalam z tej metody , miałam okazję pożyczyć od znajomej  i naprawde fajny sposób na naukę ale tez i na relaks.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: fabianin76 w Lipiec 08, 2016, 08:08:56 pm
własnie szukałem opinii o tym systemie interesuje sie jego zakupem bo potrzebna mi jest znajomosc języka, gdyz wyjezdzam do pracy do Niemiec . Dzieki tym opiniom zapoznałem sie tez z system na ich stronie internetowej, i własciwie sposob w jaki proponuja nauke jest  ciekawy a przede wszystkim pozwala uczyc sie mowic , porozumiewac , a to chyba jest najwazniejsze w obcym kraju.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: misiak1213 w Lipiec 23, 2016, 05:05:07 pm
ja własnie niedawno zakupiłam urzadzenie z lekcjami do języka angielskiego. Najtrudniejsze było dla mnie nauczanie sie osiagania stanu relaksu, ale po kilkunastu ćwiczeniach w koncu mi sie udalo i teraz zaczelam przerabiac lekcje, tak jak to jest zalecene systemem SITA. Nauka jest dla mnie przyjemna a najwazniejsze ze moge to robic w domu.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: izabella111 w Sierpień 08, 2016, 05:40:18 pm
mi poleciła ta metodę znajoma, metoda dobra  jesli chcemy prozumiewac sie , mówić w jakims języku, natomiast nie kładzie nacisku na gramatykę i pisownię ,
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: caroline72 w Wrzesień 07, 2016, 04:32:40 pm
Ja zakupiłam język angielski dla przypomnienia , kiedyś się uczyłam, ale jak to ze wszystkim a zwłaszcza z językiem, jeśli ma się w przerwę w nauce to język obcy sie zapomina. I metoda świetnie się sprawdziła. A dodatkowa przyjemnośc to jest relaks przy odsłuchu lekcji.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: dawidkan w Wrzesień 19, 2016, 09:37:52 pm
ja słyszałem o tej metodzie od znajomych , uczyli się angielskiego , Stwierdzili że metoda dobra gdy ktoś się chce uczyć języka żeby używac go w mówieniu. Dlatego polecali tą metodę gdy chciałem wyjechac do pracy za granicę.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: karoline68 w Październik 10, 2016, 04:46:10 pm
Zakupiłam urzadzenie i kurs w celu przypomnienia sobie języka angielskiego.Systematyczność i konsekwetność dała bardzo dobre efekty. A samo urządzenie wprowadza nas w błogi stan relaksu, lekcje są opracowane w sposób przejrzysty i przyjemny.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: Piotrrr3 w Październik 13, 2016, 09:26:05 am
I jak wyglądają efekty?

Po ilu tygodniach zaczyna działać? Interesuje mnie język niemiecki.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: Kupidyn933 w Październik 16, 2016, 12:50:55 pm
Właśnie jestem bardzo ciekaw opinii doświadczonych użytkowników, bo słyszałem o tej metodzie różne opinie. A nie ukrywam, że chciałbym jakoś swój angielski podszlifować. To jedna z opcji, ale czy w praktyce daje to dobre efekty? Uczę się sam w domu, co ma swoje plusy, ale konwersacji żadnej nie przeprowadzę - o to muszę już zadbać we własnym zakresie. Ciekawi mnie efektywność takiej nauki i na ile ten cały sprzęt z goglami itp jest efektownym elementem, a na ile realnie wpływa na jakość nauki?
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: czarnuszka w Październik 18, 2016, 07:47:28 pm
Jestem opiekunką osób starszych w Niemczech. Ja uczyłam sie języka niemieckiego metodą SITA i jestem zadowolona z efektów. Ważne jest aby być systematycznym w nauce i uczyć sie zgodnie z ich procedurą, ale dla mnie dodatkowym atutem był stan relaksu podczas odsłuchu lekcji. Ale też to, że należy mówić słowa i zwroty ktore sie zapamiętało, a to u mnie było o tyle łatwiejsze ze mogłam to ćwiczyć codziennie robiąc zakupy, czy rozmawiać z podopiecznymi. Ja polecam metodę.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: Karma w Październik 18, 2016, 10:03:06 pm
Jeżeli się skupisz ta metoda naprawdę pomoże nauczyć się szybko języka angielskiego. Oczywiście musisz uczyć się regularnie i poświęcić na to nieco czasu, jednak nauka jest łatwa i przyjemna. Efekty również przychodzą szybko i niebawem zaczniesz mówić w języku angielskim. Myślę, że to metoda godna polecenia.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: beata11 w Październik 19, 2016, 01:19:14 pm
Jestem posiadaczkę zestawu SITA od około dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolona z nauki. SITA powoduję że codziennie mogę się zrealaksować i wyciszyć psychicznie. A sama nauka jest naprawdę przyjemna i łatwa.I przede wszystkim widoczne są efekty

Ja również niedawno kupiłam zestaw. Minął chyba tydzień. Owszem myślałam sobie w duchu po co wydaję  dni a pieniądze, ale już 7 dni a ja naprawdę zaczynam uczyć się angielskiego. Zaczynam go rozumieć i trochę mówić. 
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: Amaddeusz2 w Grudzień 09, 2016, 05:24:10 pm
Stosowałem tą metodę kilka lat temu i postanowilem ponownie powrócic do nauki języka angielskiego. Ja byłem zadowolony z efektów , mysle ze powtórze sobie nauke metoda Sita zwłaszcza ze nauka  nie wymaga wychodzenia z domu, szczególnie ze wieczory teraz sa długie i mozna je poswiecic na nauke
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: pablo33 w Lipiec 25, 2019, 07:35:59 pm
I jak wyglądają efekty?

Po ilu tygodniach zaczyna działać? Interesuje mnie język niemiecki.

Nie ma takiej metody, która sama wejdzie do głowy. Myślę, że efekty sa bardzo indywidualną kwestią. Uczyłem się z wielu metod i różnie bywało z efektami. Jedni załapli wcześniej inni później. Nie warto się poddawać i sugerować koleżankami, bo ona się nauczyła mówić w 2 miesiące a ja nie mogę.. Tu nie ma miejsca na porównywanie, każdy z nas jest inny. Ja tak kiedyś się porównywałem i źle na tym wyszedłem.
https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/jak-mowic-po-angielsku/  zobaczcie bardzo ciekawy wpis jak zacząć mówić po angielsku.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: DaWid1 w Sierpień 23, 2019, 12:07:43 pm
Ciekawi mnie jak w osiągnięciu relaksu nie zasnąć a się uczyć :))
Ja jestem z tych co usypia w kilka sekund, pewnie nauka nie dla każdego. Niestety ja bym się nie nadal, czasami słuchając muzyki z sluchawek w fotelu i zamykając oczy usypiam od razu.
Także jestem ciekawy opinii na ten temat jak to jest osiągnąć taki relaks i jeszcze efektywnie się uczyć.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: ciroszek w Październik 13, 2019, 10:30:34 pm
Ciekawe jak wygląda taka nauka w praktyce zastanawiałam się kiedyś, ja nie wiem czy sama bym nie usnęła osiągając ten stan relaksu.
Ostatnio zaczełam się uczyć języka właśnie przez słuchanie materiału wydaje mi się, że taka metoda nauki u mnie się sprawdza, bo coraz chętniej podchodzę do nauki. ;)

https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/nauka-angielskiego-mp3/msg12166/?topicseen#new  ciekawy wątek może komuś się przyda.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: rosea w Styczeń 16, 2020, 05:05:07 pm
Słyszałam o tej metodzie, ale nigdy się nie zastanawiałam nad taką nauka. Jestem bardzo ciekawa jakie macie opinie o takiej nauce wiem, że podczas relaksu faktycznie można więcej się uczyć.
Tylko ja nie wiem czy bym nie usnęła. Lubię słuchać nagrania, ale nie na dłuższą metę.

A jakie znacie jeszcze kursy z nagraniami?
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: ZOsiek w Kwiecień 10, 2020, 12:34:43 pm
Metoda ta wykorzystuje stan relaksu, odprężenia i według niej wtedy uczymy się najbardziej efektywnie.
Czy w stan relaksu da się wprowadzić bez użycia innych środków? Da się np przez medytację lub nagrania relaksacyjne puszczane nawet z telefonu.
Wszystko jest kwestią podejścia do sprawy moim zdaniem.

Nie uczyłam się tą metodą, ale jestem ciekawa jakie zdanie mają inni. ;)
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: Jozwial w Maj 10, 2020, 12:31:09 pm
Metoda pamięciowa w stanie relaksu - brzmi ciekawie.
Tylko jak ten relaks osiągnąć? Może ma ktoś jakieś opinie z 2020 o metoda SITA?

Jestem bardzo ciekaw czy cieszy się jeszcze ona ona popularnością. :)
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: Loganw w Sierpień 20, 2020, 03:43:43 pm
Przygotowuję się do FCE próbowałem róznych metod chciałem dowiedzieć się cos o SITA czy to jest skuteczna metoda. .Jakie są efekty w stosunku do nakładów czasu i pieniędzy włozonych?
Interesuja mnie opinie ludzi którzy juz uczyli się tą metoda czy się nauczyli.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: bilskamonika w Wrzesień 03, 2020, 03:14:11 pm
Przygotowuję się do FCE próbowałem róznych metod chciałem dowiedzieć się cos o SITA czy to jest skuteczna metoda. .Jakie są efekty w stosunku do nakładów czasu i pieniędzy włozonych?
Interesuja mnie opinie ludzi którzy juz uczyli się tą metoda czy się nauczyli.

Wydaje mi się, że jak chcesz się nauczyć pod egzamin to kup sobie jakąś książkę i przerób przykłady. Na tym poziomie musisz zdać egzamin i posługiwać się też dobrze językiem do rozmowy polecam zobaczyć jakiś kurs online - oparty na praktyce.
Tutaj też widziałam ciekawy wątek odnośnie nauki komunikacji: https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/tutlo-opinie/
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: kubuS w Wrzesień 13, 2020, 08:10:31 pm
jak każda metoda nauki wymaga samodyscypliny jesli uczymy sie w warunkach domowych.Tylko wtedy beda efekty , jeśli bedziemy uczyć sie systematycznie , ja przerabiam ta metodą jezyk angielski, czas dostosowuję do swoich codziennych możliwości ale minimum jest to około 40 minut (wg zalecen uczenia sie ta  metoda) no i wazne jest zeby przerabiac lekcje tak jak to jest opisane , czyli odsłuchiwanie lekcji w stanie relaksu na przemian z przerabianiem lekcji aktywnie.

Tylko zgodzę się z samodyscypliną to prawda nauka na własną rękę wymaga tego. W każdym razie warto dołączyć do jakiejś grupy gdzie ludzie się wspierają i nauka języka jest systematyczna nie jest odkładana na raz w tygodniu czy dwa.
JA zaczynam nauke zawsze od praktyki tak było z angielskim i teraz jest z niemieckim. Uczę się bardzo podobnie osłuchuje się przede wszystkim w tym języku i gadam :)

Czy takie rozwiązanie jak ta metoda by mi pomogła szczerze wątpie, ale jako dodatek czemu nie.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: Czarek w Październik 10, 2020, 01:38:50 am
Z wielu metod, które miałem okazję "testować" najskuteczniejsza w nauce języka zawsze była rozmowa z drugą osobą. Najlepiej jal druga osoba w ogole nie zna polskiego :)

Nie raz tak miałem, że chciałam już wtrącić coś po polsku, ale wiedziałem, że ten obcokrajowiec mnie nie zrozumie.
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: OLGA w Październik 16, 2020, 04:36:57 pm
Ja tez uczyłam się niemieckiego ta metoda, w szkole miałam niemiecki jako przedmiot i nie wiele mi pozostało z tego języka po ukończeniu szkoły. Potem chciałam wyjechac jako opiekunka do Niemiec do pracy i zależało mi na szybkiej nauce ale w domu.Wybrałam ta metodę i  byłam zadowolona . Jak wyjechałam to świetnie dawałam sobie radę w sklepie w rozmowie z podopiecznymi a potem na miejscu jeszcze bardziej język się szlifował. Polecam.

Czyli metoda jest uniwersalna?
Ja tam wole stare tradycjne metody i naukę przed zeszytem lub książką taka forma nauki mi odpowiada najbardziej. Nie mam zaufania do takich metod, ale nie nie twierdzę że są złe. Po prsotru osiągnięcie stanu relaksu nie kojarzy mi się sprzjające do nauki, bo sama należe do osób bardzo leniwych a jeszcze jak coś mnie ''uśpi'' to już w ogóle mogę o nauce zapomnieć./
Polecam zerknąć tutaj fany wątek:
https://forumnauka.pl/forum-jezyk-angielskie/szybka-nauka-jezyka-angielskiego/msg15659/?topicseen#new
Tytuł: Odp: metoda SITA
Wiadomość wysłana przez: oliw w Październik 21, 2020, 04:19:27 pm
Moja ciocia z 6 lat temu uczyła się taką metodą. Czy coś jej to pomogło? Wydaje mi się, że nie ale nie mi to oceniać.
Odnośnie tego typu rozwiązań do nauki zróżnicowane zdanie, ale jak ktoś taką formę nauki lubi to nie wtrącam się :)
Ja np ucząc się czego to najważniejsze dla mnie mieć przed sobą zeszyt i starać się jak najwięcej praktycznie podchodzić do wszystkiego :)