Forum o nauce - z nami nauczysz się szybciej

Forum o nauce języków obcych => Forum Język Angielski => Wątek zaczęty przez: deln w Lipiec 07, 2018, 10:32:24 pm

Tytuł: słówka angielskie dla dzieci
Wiadomość wysłana przez: deln w Lipiec 07, 2018, 10:32:24 pm
Gdzie mogę dostać słówka dla dzieci - dostosowane do początkowej nauki, które są w niej niezbędne?
Jak myślicie ile dziecko powinno znać słówek na początku i w jaki wiek jest odpowiedni do nauki języka angielskiego? Moja siostra uczy dziecko języka od 2 roku życia natomiast mój kuzyn już od pierwszych miesięcy. Jaki waszym zdaniem jest odpowiedni wiek na naukę języka angielskiego i jakie słówka dziecko powinno znać? :)
Tytuł: Odp: słówka angielskie dla dzieci
Wiadomość wysłana przez: diana w Lipiec 10, 2018, 09:58:46 pm
Sama też szukam jakiegoś odpowiedniego kursu czy książki przeznaczonej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Na pewno fajnie dziecku wszystko pokazywać np misia i mówić jego znaczenia na zmianę po angielsku i polsku :)
Co do odpowiedniego wieku to cięzko stwierdzić, teraz w przedszkolach dzieci już ucza się języka angielskiego także zaczynają wcześnie. Oczywiście można i do kilku miesięcznego dziecka mówić. Tylko ciekawe czy dwujęzyczne dziecko nie ma problemów później z nauką :)
Tytuł: Odp: słówka angielskie dla dzieci
Wiadomość wysłana przez: sarka w Lipiec 11, 2018, 07:48:08 pm
Mów do tego dziecka jak najwięcej, żeby się osłuchało na pewno podstawowe słówka znajdziesz w internecie. W nauce języka angielskiego dziecka ważne jest, żebyś Ty też umiała język musisz dawać pozytywny przykład. 

Na pewno wiek przedszkolny jest odpowiedni i warto uczyć w nim dziecko języka angielskiego. :) :)
Tytuł: Odp: słówka angielskie dla dzieci
Wiadomość wysłana przez: Szczecinska w Lipiec 12, 2018, 04:07:17 pm
Myślę, że warto kupić jakąs ksiązkę i też rozumiem, że chcesz uczyć dziecko sama to też musisz dawać dobry przyklad i znać język angielski. Tutaj nie ma chyba na to odpwiedniego wieku można zaczynać jak najwcześniej mówić na zmianę po polsku i po angielsku. Łatwiej dziecku uczyć się w dużych grupach gdzie dzieci też będą posługiwac się językiem angielskim. Z tego co wiem już 3 latki w przedszkolu mają język angielski także dobrze dziecko tam posłać. :)
Tytuł: Odp: słówka angielskie dla dzieci
Wiadomość wysłana przez: ciroszek w Lipiec 17, 2018, 02:04:22 pm
Dziecko możesz uczyć na zmianę mówiąc to jest pony - kucyk i tak na zmianę, ale możesz też mówić całymi zwrotami .


 Nie obawiaj się, że dziecku się wszystko pomiesza, bo dzieci są na prawdę bystre i w ich małych głowach uklada się, że teraz mówie po polsku a teraz po angielsku. :)